Cylindry podnoszące

FIPA oferuje różne modele cylindrów podnoszących obsługiwanych sprężonym powietrzem lub podciśnieniem. Dzięki bardzo krótkim cyklom pracy (w niektórych modelach niezależnym od przenoszonego ciężaru) cylindry podnoszące FIPA nadają się do stosowania w bardzo dynamicznych aplikacjach zautomatyzowanych – szczególnie dobrze sprawdzają się w aplikacjach typu Pick & Place.

Cylindry podnoszące FIPA zasilane sprężonym powietrzem - wyposażone są w zintegrowane eżektory służące do generowania próżni. Są zoptymalizowane do układania i rozkładania produktów wszelkiego rodzaju. W przypadku braku zasilania ciśnieniem cylindry zatrzymują się w pozycji wysuniętej. Cykl pracy cylindrów zasilanych sprężonym powietrzem nie jest uzależniony od przenoszonego ciężaru.

Seria siłowników podnoszących z funkcją blow-off pozwala osiągnąć najkrótsze czasy cykl - odkładanie detalu jest wspomagane impulsem sprężonego powietrza.  podczas osadzania w wyniku impulsu sprężonego powietrza. Cylindry tego typu są przystosowane do układania i rozkładania cienkich i delikatnych produktów, takich jak etykiety czy fornir.

Cylindry podnoszące FIPA zasilane podciśnieniem są alternatywą dla cylindrów zasilanych sprężonym powietrzem i również mogą być z powodzeniem wykorzystywane do układania i rozkładania cienkich i delikatnych produktów, takich jak forniry, karty i znaki, a także w aplikacjach Pick & Pace.

FIPA oferuje cztery różne modele cylindrów podnoszących podciśnieniowych o długości podnoszenia 17, 25, 30 oraz 40 mm.