Blog
Case study - Chwytaki powierzchniowe kluczem do zmniejszenia przestojów | Bezpieczne i niezawodne podawanie płyt wiórowych
Obsługa paneli drewnianych w przemyśle meblarskim to trudna sprawa. Różnorodność formatów, różne powłoki powierzchni i zapylone środowisko produkcyjne stawiają wysokie wymagania systemom chwytaków. W zmodernizowanym systemie podawania u producenta mebli BMG, chwytaki powierzchniowe FIPA z serii FSG w znacznym stopniu przyczyniły się do skrócenia czasu przestojów.
Automatyczny sukces - Jak praktyki w Dentec ukształtowały karierę Roberta Jędrzejewskiego
Robert Jędrzejewski jest doskonałym przykładem, jak praktyki w Dentec mogą stać się trampoliną do kariery. Rozpoczynając swoją drogę zawodową jako praktykant, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu, Robert osiągnął wiele sukcesów, awansując trzykrotnie w ciągu pięciu lat.
Case-study: Jak wdrożenie wielokomorowego eżektora poprawiło bilans energetyczny i wydajność systemu sortowania dużego zakładu produkcyjnego z branży budowlanej?
Wydajne sortowanie i przenoszenie produktów przygotowanych do transportu stanowi obecnie jedno z najważniejszych wyzwań w intralogistyce. Zautomatyzowany, zoptymalizowany i pozbawiony błędów system może znacząco zwiększyć produktywność w wewnętrznym transporcie produktów i przyczynić się do licznych oszczędności.
Systemy automatycznej wymiany narzędzi robotów przemysłowych
Jakość działania robotów jest ściśle uzależniona od możliwości ich szybkiej adaptacji do różnego rodzaju pracy. Brak wydajnego systemu, który na to pozwala, może doprowadzić do przestojów i w rezultacie – strat, co dla każdego przedsiębiorcy, stanowi najgorszy scenariusz. Z pomocą przychodzi automatyczna wymiana narzędzi z których korzysta robot..
Innowacyjny system SUMOTEX™ - rewolucja w przemyśle robotycznym!
Czasami najlepsze rozwiązania powstają w wyniku inspirującej współpracy i synergii różnych partnerów. Przykładem tego jest SUMOTEX™ - innowacyjny system ochrony przewodów, który powstał jako owoc wspólnie prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Ten nowatorski system prowadzenia przewodów robotów przemysłowych wyznacza zupełnie nowy standard, eliminując typowe problemy występujące w klasycznych rozwiązaniach..
Roboty 6-osiowe podbijają wtryskownie
Automatyzacja pracy wtryskarki od zawsze kojarzy się z robotami kartezjańskimi o klasycznej konstrukcji portalowej (X-Y-Z). W ostatnich latach przestało to jednak być już takie oczywiste jak dawniej. Obok maszyny (lub też na niej) coraz częściej możemy spotkać ramię robota 6-osiowego, które oferuje zdecydowanie więcej możliwości..