Chwytaki podciśnieniowe

Chwytaki podciśnieniowe

Wysoce wydajne i bezpieczne dla procesu kompletne systemy chwytakowe FIPA są w stanie obsługiwać pojedyncze elementy lub całe warstwy bez konieczności wymiany wkładek chwytaka oraz niezależnie od położenia przenoszonego produktu. Wytwarzanie próżni jest zintegrowane lub dostarczane zewnętrznie za pomocą dmuchawy bocznokanałowej lub pompy próżniowej. Jest to rozwiązanie wykorzystywane w przypadku gdy przenoszone przedmioty są szczególnie przepuszczalne dla powietrza.

Chwytaki podciśnieniowe FIPA z redukcją przecieku z serii TL są skutecznym rozwiązaniem dla procesów pozbawionych pyłu. Przy zalecanej minimalnej powierzchni przylegania produktu (80 procent powierzchni chwytaka), możliwe są ruchy nachylenia i skrętu do 360 °. W celu zapewnienia bezpiecznego chwytania profili o zmiennej geometrii produktu, chwytaki piankowe serii TG są optymalizowane pod kątem redukcji wycieków. Zintegrowane zawory przepływu redukują spadek podciśnienia na przyssawkach nie znajdujących się w danej chwili w bezpośrednim kontakcie z produktem i tym samym utrzymują próżnię na dopuszczalnym poziomie.

Chwytaki piankowe serii TG zostały specjalnie zaprojektowana do przenoszenia worków i opakowań o nietypowych rozmiarach.