Chwytaki

Chwytaki

Czy to chwytaki wlewków, chwytaki do bezpośredniego montażu, chwytaki palcowe, chwytaki równoległe lub kątowe, chwytaki magnetyczne, przyssawki Bernoulliego lub niestandardowe chwytaki- Chwytaki firmy FIPA - doskonały proces w zasięgu ręki!

Nasze chwytakie są tak samo mocne, jak delikatne w obsłudze.

Chwytaki palcowe oraz chwytaki do wlewków FIPA służą do bezpiecznego i precyzyjnego odbierania elementów wtryskowych.

W naszej ofercie znajdują się chwytaki ze skokiem i bez, chwytaki do bezpośredniego montażu lub z wykrywaniem części, a także chwytaki do trzymania za obrabianymi przedmiotami.

Jeśli szczęki chwytaka mają zamknąć się bez szczelin, jednocześnie chwytając delikatnie przedmiot, dostępne są nasze chwytaki serii 100 chronione wzorem użytkowym, z elastomerem HNBR. Dotpena jest też pełna powłoka ze wszystkich czterech stron, która gwarantuje delikatny proces chwytania i zapobiega zarysowaniu produktu chwytanego przez chwytak.

Do chwytania klap i płaskich wlewków z dużą siłą trzymania, takich jak np. zderzaki, nasze chwytaki mechaniczne z ciasno zamykającymi się szczękami są optymalnymi narzędziami. Jeśli szukasz bezpośredniego połączenia z płytami i systemami profili, a także chcesz to zrobić bez elementów zaciskowych, to znajdziesz  wybór chwytaków do bezpośredniego montażu.

W asortymencie chwytaków równoległych znajdziesz rozwiązania 2- i 3-szczękowe. Chwytaki centryczne jednostronnego lub dwustronnego działania mogą być wyposażone w czujniki do monitorowania stanu i dostosowane szczęki.

Chwytaki kątowe FIPA z opcjonalnymi czujnikami są dostępne ze skokami kątowymi 40 ° i 180 °. Nadają się do zadań automatyzacji, w których elementy obrabiane są transportowane, mocowane lub montowane.

Aby móc precyzyjnie i szybko przenosić detale z otworami w zakresie średnic wewnętrznych od 3 do 85 mm, w naszej ofercie znajdują się chwytaki rozprężne. Dzięki poliamidowej głowicy chwytaka chwytak ten jest idealnym rozwiązaniem również w przemyśle spożywczym.

Zaprojektowane do przenoszenia blach lub elementów ferromagnetycznych z wgłębieniami i bez, nasze chwytaki magnetyczne są zbudowane w oparciu o połączenie elektromagnesów i magnesów trwałych. To sprawia, że ​​są nie do pobicia w krótkich cyklach pracy.

Nasze chwytaki igłowe są zoptymalizowane do przenoszenia elementów elastycznych lub przepuszczających powietrze, takich jak tekstylia, filc i maty piankowe. Dzięki regulowanemu skokowi chwytak igłowy sterowany sprężonym powietrzem można dopasować do grubości materiału. Aby zapewnić wymaganą elastyczność, oferujemy również indywidualne rozwiązania chwytaków.

Chwytaki wlewków firmy FIPA
Chwytaki FIPA to właściwy wybór, jeśli chodzi o bezpieczne i precyzyjne odbieranie części formowanych wtryskowo lub ogólne obchodzenie się z częściami. Portfolio produktów FIPA obejmuje chwytaki ze skokiem i bez, chwytaki do bezpośredniego montażu oraz chwytaki palcowe do chwytania za obrabianymi przedmiotami. Chwytaki FIPA z bezpośrednim i pośrednim wykrywaniem części bezpiecznie chwytają i wykrywają komponenty mniejsze niż 1 mm. Nowością w asortymencie są chwytaki z serii 100 zabezpieczone wzorem użytkowym z  powłoką z elastomeru HNBR. Całkowicie zakryte wszystkie cztery boki szczęk gwarantują delikatny proces chwytania i zapobiegają potencjalnemu uszkodzeniu produktu przenoszonego przez te chwytaki. Dodatkową korzyścią są szczęki zamykające się bez szczelin. Wśród naszych nowych innowacji znajdują się również chwytaki dwu skokowe serii 840, które są w stanie chwytać płaskie nadlewy lub klapy z dużą siłą. Pierwszy skok prowadzi chwytak do właściwej pozycji na obrabianym przedmiocie. Podczas drugiego skoku chwytak ciągnie i odchyla powierzchnię czołową, umożliwiając precyzyjne usunięcie obrabianego przedmiotu.

Chwytaki do bezpośredniego montażu firmy FIPA
Kompaktowa konstrukcja, modele jednostronnego i dwustronnego działania oraz kontrola części od około 1 mm grubości wlewu: chwytaki FIPA do bezpośredniego montażu są przeznaczone do bezpośredniego łączenia z płytami i profilami i nie wymagają elementów mocujących.

Chwytaki palcowe firmy FIPA
Chwytaki palcowe służą do chwytania za obrabianymi przedmiotami - idealnie do odbierania części z wtryskarek. Te chwytaki są dostępne z ustawieniami kąta 35 ° i 95 °, a także opcjonalnymi padami elastomerowymi HNBR do delikatnego chwytania.

Chwytaki równoległe firmy FIPA
Asortyment chwytaków równoległych FIPA obejmuje chwytaki równoległe 2- i 3-palcowe. Te chwytaki centrujące jednostronnego lub dwustronnego działania mogą być wyposażone w czujniki do kontroli stanu. Aluminiowe szczeki mogą zostać wykonane w indywidualny sposób.