Układy wymiany narzędzia FIPA Quick change

Układy wymiany narzędzia FIPA Quick change

Układ wymiany narzędzia FIPA Quick Change zapewnia bezpieczne i niezawodne połączenie robota z chwytakiem. Nasze portfolio zawiera uniwersalne sprzęgi manualne oraz złącza automatyczne. Anodowane stopy aluminium o podwyższonej wytrzymałości zapewniają złączom FIPA Quick Change najwyższą dostępną na rynku trwałość połączenia.

Układy wymiany narzędzia FIPA Quick Change są kompatybilne ze wszystkimi robotami wykorzystywanymi w przemyśle. W niektórych przypadkach wymagane jest zastosowanie dedykowanego adaptera, którego projekt i wykonanie również zawiera się w ofercie Dentec. Od strony chwytaka złącza mogą być w prosty sposób mocowane do profili konstrukcyjnych poprzez standardowe adaptery. W ofercie posiadamy również mocowania ścienne wykorzystywane do budowy magazynów narzędziowych.

Szybkozłącza LT

Szybkozłącza LT banner

Szybkozłącza LT zapewniają bezpieczne, precyzyjne i przede wszystkim niezawodne połączenie robota z narzędziem. W ofercie posiadamy układy wymiany narzędzia o udźwigu od 5 kg, aż do 2300 kg. Szybkozłącza robotyczne wyposażone są standardowo w zintegrowane złącza pneumatyczne oraz umożliwiają montaż dodatkowych modułów elektrycznych, ultradźwiękowych, pneumatycznych, hydraulicznych, itd.

Bardzo bogata oferta złącz oraz modułów dodatkowych sprawia, że esteśmy w stanie skonfigurować szybkozłącze do indywidualnych potrzeb każdej aplikacji.Szybkozłącza LT są kompatybilne z robotami wszystkich czołowych producentów bez względu na ich model czy wiek. Dla nietypowych modeli jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać niezbędny adapter flanszy robota.

Wytrzymały i precyzyjny stalowy, kulowy mechanizm blokujący sprawdzi się w każdej, nawet najbardziej wymagającej branży (przetwórstwo tworzyw sztucznych, motoryzacja, produkcja elektroniki, przemysł spożywczy, chemiczny, itd.). Zapewnia on powtarzalność, bezawaryjność i wydajność w trudnym środowisku pracy - przy wysokich lub niskich temperaturach czy dużej wilgotności.

Zapraszamy do kontaktu. Zespół Dentec chętnie pomoże w doborze rozwiązania optymalnego dla Twojej aplikacji. 

Szybkozłącza LT - pobierz broszurę informacyjną