Podawanie insertów

Podawanie insertów

Specjalizujemy się w podawaniu insertów do form wtryskowych w aplikacjach z obtryskiem. Inserty możemy umieszczać w formie wtryskowej wykorzystując przemysłowego robota 6-osiowego, a w przypadku form o mniejszym stopniu skomplikowania również robota kartezjańskiego. Obtrysk insertów tworzywem zapewnia najlepsze parametry połączenia materiałów co przekłada się na zdecydowanie wyższy moment zrywający. 

Inserty w naszych aplikacjach najczęściej są separowane oraz pozycjonowane z wykorzystaniem bębnowych podajników wibracyjnych. W niektórych projektach stosujemy również dedykowane magazynki wydające inserty bezpośrednio na chwytaku. Każdą z projektowanych stacji możemy doposażyć w moduł inspekcyjny wyposażony w zestaw czujników lub system wizyjny, który będzie weryfikował obecność, położenie oraz wymiary insertów w detalu.

Realizujemy również aplikacje, w których inesrty są montowane w detale już po odbiorze z wtryskarki.

Automatyzacja procesu podawania insertów do formy wtryskowej pozwala zredukować koszty (brak dodatkowych stacji montażowych), zoptymalizować czas cyklu oraz zredukować ilość braków.