Przyssawki Bernoulli

Przyssawki Bernoulli

Przyssawki Bernoulli’ego serii SX-B pozwalają na transport porowatych, szorstkich przedmiotów zapewniając minimalny kontakt oraz brak deformacji. Przyssawki nie wymagają zastosowania generatorów podciśnienia, wszystko co jest potrzebne to sprężone powietrze. Wysoki przepływ powietrza oraz niski poziom generowanej próżni powodują, że doskonale sprawdzają się w transporcie przedmiotów przepuszczających powietrze. Przyssawki FIPA serii SX-B zostały zaprojektowane z myślą o przenoszeniu bardzo cienkich produktów, takich jak folie, papier, okleiny oraz obwody drukowane.

Przyssawki Benoulli’ego firmy FIPA charakteryzują się bardzo wysoką siłą trzymania. Konstrukcja przyssawek pozwala na transport przedmiotów do 1,2 kg przy minimalnym kontakcie.

Przyssawki FIPA SX-B zostały wykonane z materiału PEEK i mogą służyć do transportu delikatnych produktów spożywczych. PEEK jest materiałem dopuszczonym do bezpośredniego kontaktu z żywnością (FDA/EC 1935 / 2004) i spełnia rygorystyczne wymogi higieniczne.