Drewno & szkło

Drewno & szkło

Drewno jest jednym z najważniejszych surowców. Ludzie nieustannie odkrywają jego piękno i znajdują nowe zastosowanie. Obróbka drewna nie zawsze jednak jest prosta - powierzchnia jest często szorstka i delikatna, a płyty, deski i bale są ciężkie i nieporęczne w transporcie. Szkło z kolei jest delikatnym i wrażliwym materiałem, który wymaga nadzwyczajnej precyzji i dokładności podczas obróbki i przenoszenia.

To właśnie szczególne właściwości tych materiałów sprawiają, że wymagają one specjalnych rozwiązań.  Technika próżniowa oferuje wiele rozwiązań dedykowanych dla drewna oraz szkła.

Niezależnie od tego, czy jest to praca zautomatyzowana czy ręczna – nasze rozwiązania techniki próżniowej umożliwiają delikatne chwytanie bez pozostawiania zadrapań lub zacięć, a dzięki naszym systemom przenoszenia nawet ciężkie ładunki wydają się nieważkie.

Posiadamy w ofercie specjalne modele przyssawek zaprojektowane do pracy z elementami drewnianymi i szklanymi oraz podnośniki podciśnieniowe FIPALIFT oraz FIPA Spider umożliwiające wygodne przenoszenie dużych i nieporęcznych elementów takich jak np. okna czy drzwi.

Wieloletnie doświadczenie firmy FIPA w branży drzewno-szklarskiej pomaga nam zrozumieć, jakie wyzwania stoją przed naszymi Klientami i jakich rozwiązań poszukują.

Rozwiązania rekomendowane do przenoszenia drewna i szkła: