Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Przetwórstwo tworzyw sztucznych

Detale odbierane z form wtryskowych charakteryzują się nieregularnym kształtem, niewielką wagą, dużymi rozmiarami oraz często są to elementy w wykonaniu estetycznym. Dodatkowo, elementy plastikowe na etapie odbierania z formy wtryskowej są gorące i łatwo mogą ulec deformacji.

Takie detale wymagają szczególnego podejścia oraz zastosowania indywidualnych rozwiązań. Projektowane przez nas chwytaki zapewniają stabilne przenoszenie delikatnych elementów, zabezpieczając je jednocześnie przed odkształceniem na całej trajektorii ruchu oraz przed zanieczyszczeniem ciałami obcymi. Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów FIPA pozwala nie tylko na zabezpieczenie przenoszonego elementu, ale również na osiągnięcie krótkiego czasu cyklu. Przy doborze materiałów mających bezpośredni kontakt z przenoszonymi detalami nasi projektanci biorą pod uwagę temperaturę pracy, środowisko chemiczne oraz warunki fizyczne panujące w miejscu pracy. Wykorzystanie przyssawek oraz wkładek chwytaków z materiałów takich jak HNBR czy Thermalon gwarantuje, że na detalu nie powstaną niepożądane ślady.

Dentec gwarantuje Państwu kompleksowe wsparcie w zagadnieniach związanych z przenoszeniem detali w branży Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych: od konsultacji przy doborze komponentów, przez projektowanie 3D-CAD, po montaż i wstępne ustawienie chwytaka w miejscu pracy.