Automotive

Automotive

Detale produkowane dla branży automotive charakteryzują się nieregularnym kształtem, niewielką wagą, dużymi rozmiarami oraz często są to elementy w wykonaniu estetycznym. Dodatkowo, elementy plastikowe podczas ich odbierania z formy wtryskowej są gorące i łatwo mogą ulec deformacji.

Takie detale wymagają szczególnego podejścia oraz zastosowania indywidualnych rozwiązań. Projektowane przez nas chwytaki zapewniają stabilne przenoszenie delikatnych elementów, zabezpieczając je jednocześnie przed odkształceniem na całej trajektorii ruchu. Wykorzystanie wysokiej jakości komponentów FIPA pozwala nie tylko na zabezpieczenie przenoszonego elementu przed deformacją, ale również na osiągnięcie krótkiego czasu cyklu. Wykorzystanie przyssawek oraz wkładek chwytaków z materiałów takich jak HNBR czy Thermalon gwarantuje, że na detalu nie powstaną niepożądane ślady. 

Dentec gwarantuje Państwu kompleksowe wsparcie w zagadnieniach związanych z przenoszeniem detali w branży Automotive: od konsultacji przy doborze komponentów, przez projektowanie 3D-CAD, po montaż i wstępne ustawienie chwytaka w miejscu pracy.