Dmuchawy i pompy próżniowe

FIPA oferuje szeroką gamę generatorów podciśnienia w różnych klasach wykonania i dziedzinach zastosowań. Asortyment obejmuje obrotowe pompy łopatkowe, dmuchawy bocznokanałowe i pompy tłokowe.

Bezolejowe pompy próżniowe FIPA nie wykorzystują oleju ani żadnego innego płynu, a próżnia jest w nich uzyskiwana na zasadzie wypierania. Pompa próżniowa zbudowana jest z cylindrycznego wirnika, który obraca się mimośrodowo w okrągłej obudowie pompy. Okresowo powiększająca się komora zasysania zasysa powietrze kanałem wlotowym, które następnie wyrzucane jest do otoczenia przez przewód wylotowy.

Bezolejowe pompy próżniowe nie zanieczyszczają próżni oparami olejowymi, a zatem są preferowane w przemyśle farmaceutycznym, w produkcji półprzewodników oraz w przemyśle spożywczym.

Prosta konstrukcja i wysokiej jakości materiały sprawiają, że bezolejowe obrotowe pompy próżniowe są niezwykle niezawodne i nie wymagają częstej konserwacji. Ten silny generator podciśnienia wykorzystywany jest do przenoszenia ciężkich przedmiotów w suchym środowisku. Bezolejowe pompy próżniowe FIPA charakteryzują się bardzo wysoką sprawnością - osiągają wysoki poziom próżni (do 88%) zapewniając jednocześnie duży przepływa (do 150 m3/h).

Pompy próżniowe łopatkowe to kompaktowe generatory próżniowe wymagają minimalnej przestrzeni montażowej. Z uwagi na bardzo wysoki poziom próżni jaki osiągają, pompy próżniowe łopatkowe są rekomendowane do aplikacji pracujących z produktami porowatymi w których ciężko zapewnić szczelne połączenie przyssawek z przenoszonym detalem.

Zintegrowany system odzyskiwania oleju minimalizuje obecność oparów oleju w podciśnieniu. Efektywny system tłumienia zapewnia obniżony poziom hałasu. Podczas pracy ciągłej pompy próżniowe łopatkowe ze smarowaniem olejowym, podobnie jak wszystkie inne pompy próżniowe pracujące na mokro, powinny pracować przy pełnym obciążeniu (minimalny poziom próżni: 99,8%), aby zapobiec wyciekom oleju.

Pompy próżniowe łopatkowe są dostępne z zasilaniem jednofazowym i trójfazowym. Pompy próżniowe smarowane olejem mogą pracować zarówno w pomieszczeniach suchych oraz wilgotnych.

Tłokowe pompy próżniowe FIPA są właściwym wyborem, jeśli potrzebujesz wytrzymałego generatora próżniowego o zwartej konstrukcji, charakteryzującego się wysoką prędkością pompowania i wysokim poziomem próżni.

Tłokowe pompy próżniowe firmy FIPA są wolne od wibracji, nie wymagają smarowania olejem i mogą pracować zarówno z suchym jak i wilgotnym powietrzem. Oprócz wytwarzania próżni, pompy tłokowe FIPA mogą być również stosowane jako sprężarki.

Alternatywę dla pomp próżniowych stanowią dmuchawy bocznokanałowe. Dmuchawy zapewniają wysokie natężenie przepływu przy niskim lub średnim poziomie próżni. Dmuchawy bocznokanałowe FIPA są wyposażone w system zintegrowanej ochrony przed przegrzaniem oraz trwałe uszczelnienie. Dmuchawy FIPA współpracują z przetwornicami częstotliwości o zakresie 35-70 Hz.