Robot współpracujący FRANKA EMIKA® Panda

Robot współpracujący FRANKA EMIKA® Panda

Rewolucyjny robot współpracujący FRANKA EMIKA® Panda jest wyposażony w czujniki momentu w każdej z siedmiu osi co umożliwia mu na pracę w aplikacjach, w których do tej pory praca rąk ludzkich była niemożliwa do zastąpienia. Intuicyjne oprogramowanie oraz łatwość programowania sprawiają, że robot jest dostępny dla każdego bez względu na posiadane doświadczenie w programowaniu robotów. 

Siedem stopni swobody kompaktowego robota pozwala mu manipulować 3-kilogramowym ciężarem na ramieniu o zasięgu 850 milimetrów. Wysoki poziom precyzji oraz powtarzalności robota są efektem zastosowania czujników momentów przy każdej z zainstalowanych przekładni. Siła chwytu na poziomie 140N pomaga z kolei pozostać w zgodzie z normą ISO/TS 15066.

Innowacyjny interfejs użytkownika dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej. Stanowi jednocześnie narzędzie do programowania robota za pomocą przejrzystych bloków. 18,5 kilograma masy pozwala natomiast na wykorzystanie maszyny przy elastycznej produkcji w myśl koncepcji Przemysłu 4.0.

Roboty współpracujące FRANKA EMIKA® Panda świetnie sprawdzą się w aplikacjach wymagających precyzji oraz kontroli siły takich jak montaż detali, wkręcanie śrub, pakowanie delikatnych detali w opakowania zbiorcze, kontrola jakości (pomiar wagi, kontrola wizyjna). Roboty mogą również z powodzeniem zastąpić operatorów w obsłudze maszyn CNC, stacji montażowych oraz innych urządzeń pół-automatycznych, które wymagają podawania, odbierania części, wciskania przycisków oraz podobnych czynności.

Poznaj możlwiości rewolucyjnego robota FRANKA EMIKA® Panda i już dziś umów się na prezentację robota w Twojej firmie.

Roboty są również dostępne w opcji wynajmu krótko- oraz długoterminowego. Skontaktuj się z naszym handlowcem, aby poznać szczegóły oferty.