Przyssawki płaskie

Płaskie przyssawki FIPA serii SF zapewniają wysoką stabilność oraz precyzyjne pozycjonowanie przenoszonego elementu. Niska objętość wewnętrzna przyssawki sprawia, że doskonale sprawdzają się w dynamicznych aplikacjach gdzie wymagany jest niski czas cyku.

Płaskie przyssawki FIPA są dedykowane do pracy w aplikacjach w pozycji horyzontalnej jak i wertykalnej, do transportu komponentów o gładkich powierzchniach. Wiele modeli posiada wewnętrzne ożebrowanie kompensujące siły boczne, zapobiega to deformacji przenoszonych przedmiotów. Przyssawki FIPA z ożebrowaniem wewnętrznym najlepiej sprawdzają się do przenoszenia cienkich arkuszy blachy oraz folii.

Portfolio płaskich przyssawek FIPA zawiera, m.in., modele uniwersalne, przyssawki odporne na wysokie temperatury z materiału Thermalon Ⓡ, przyssawki anty-poślizgowe, modele z elastycznymi lub zakrzywionymi wargami, przyssawki z niskim skokiem lub zamontowanym na stałe mocowaniem, ponadto dostępne są również specjalizowane modele np. dedykowane do dynamicznego przenoszenia arkuszy metalu, płaskie przyssawki do czekoladek lub silikonowe dedykowane do transportu rur.