Chwytaki do wlewek

Chwytaki do wlewek FIPA są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o bezpieczne i precyzyjne usunięcie detalu z formy wtryskowej oraz ogólne przenoszenie elementów z tworzyw sztucznych.

W ofercie posiadamy chwytaki z detekcją chwytu, które są w stanie wykryć obecność elementów mniejszych niż 1mm. Zastosowanie chwytaków z detekcją gwarantuje pewny, bezpieczny chwyt.

Najpopularniejszym rozwiązaniem do aplikacji odbierającej gorące detale z form wtryskowych jest seria 100 wyposażona w szczęki wykonane z żółtego HNBR. Pokrycie każdego boku szczęk tworzywem HNBR sprawia, że proces chwytania odbywa się łagodnie oraz zapobiega zarysowaniu detalu. Dodatkową korzyścią wynikającą, z zastosowania chwytaków serii 100 jest brak szczelin pomiędzy szczękami w pozycji zamkniętej.

Rozwiązaniem dla dużych elementów są wysuwane chwytaki serii 840, które są zdolne do chwytania płaskich powierzchni z dużą siłą, a zatem są idealne do usuwania zderzaków samochodowych czy desek rozdzielczych. Siłowniki wykorzystane w chwytaku umożliwiają precyzyjny dojazd chwytaka do odbieranego detalu oraz jego przeniesienie do określonego położenia.