Franka Emika nowym partnerem Dentec

5 kwietnia 2019

Franka Emika nowym partnerem Dentec

Franka Emika GmbH to młoda firma technologiczna z siedzibą w Monachium, której flagowym produktem jest rewolucyjny, 7-osiowy robot współpracujący Panda. Współpraca z Franka Emika pozwoli nam realizować aplikacje zrobotyzowane, w których do tej pory zastąpienie pracy rąk ludzkich było trudne, nieopłacalne lub nawet niemożliwe. 

"Dla nas idealnym robotem przyszłości jest narzędzie, które może być używane przez każdego i które wspiera ludzi w wykonywaniu nieprzyjemnych lub nawet niebezpiecznych zadań. Panda to pierwszy system całkowicie nowej generacji, który zawiera nowatorski system pomiaru momentu siły w każdej z siedmiu osi, co umożliwia precyzyjne wykonywanie najbardziej wymagających zadań." - S.Haddadin, założyciel Franka Emika.

System można obsługiwać za pomocą aplikacji poprzez laptop, tablet czy nawet smartfon. Uczenie nowych zadań to tylko kilku minut, bez konieczności posiadania jakichkolwiek umiejętności programowania. Niezwykle dokładny pomiar siły umożliwia wykorzystanie robota w aplikacjach związanych z montażem, testowaniem lub kontrolą detali.

Robot Panda został opracowany w oparciu o wiodącą na świecie niemiecką technologię robotów przemysłowych i jest  produkowany seryjnie w Bawarii, a od dzisiaj oficjalnie dostępny w Polsce.

Zapraszamy do kontaktu w celu przetestowania możliwości naszych robotów współpracujących Panda.